Współpraca Jak możemy pomóc?

Nasze usługi kierujemy do ośrodków naukowych oraz innowacyjnych przedsiębiorstw różnych branż zajmujących się genetyką oraz mikrobiologią. Poznaj korzyści związane z outsourcingiem usług bioinformatycznych.

Laboratoria genetyczne

Ostatnie lata w branży badań genetycznych to dynamiczny rozwój dostępnych paneli diagnostycznych, nowe techniki badań prenatalnych oraz ogrom możliwości jakie otwierają zastosowania medycyny spersonalizowanej. To jednak również konieczność przyłączenia do laboratoriów jednostek skupionych na informatycznej obróbce danych uzyskiwanych z coraz skomplikowanej technologicznie aparatury.

Jako Bioidea możemy przejąć na siebie ten ciężar, co pozwoli Ci skupić się na kluczowym przecież etapie laboratoryjnym i obniżyć koszty prowadzonych działań. Możemy:

  • Przeprowadzać obróbkę bioinformatyczną danych, od surowych plików zwracanych przez maszynę NGS po dopracowane raporty z logo Twojego laboratorium dla klienta końcowego
  • W pełni zautomatyzować procesy IT związane z obsługą standardowych paneli diagnostycznych
  • Pomóc w projektowaniu i budowaniu baz danych oraz interfejsów dostępu do tych baz

Inżynieria genetyczna

Mamy doświadczenie w badaniu wpływów wprowadzanych modyfikacji genetycznych na cechy i właściwości organizmów. Badamy wpływ zmian na ekspresję genów, przeprowadzamy analizy porównawcze i statystyczne.

Projekty naukowe

Jesteśmy gotowi pomóc we wszystkich projektach naukowych, w których zaplanowane jest wykorzystanie sekwencjonowania NGS. Możemy być Twoim partnerem już na etapie planowania projektu, wykonamy kompleksową obróbkę bioinformatyczną uzyskanych z laboratorium danych a także pomożemy na etapie wnioskowania statystycznego.